top of page

УКРАЇНСЬКІ НЕДЕРЖАВНІ ПЕНСІЙНІ ФОНДИ ОБ’ЄДНАЛИСЯ У АСОЦІАЦІЮ

Українські Недержавні Пенсійні Фонди створили професійне об’єднання: Всеукраїнська асоціація НПФ розпочинає свою роботу з 3 лютого 2020 року.

До складу Асоціації увійшли фонди, що разом обслуговують більш ніж 50% від загальної кількості вкладників всього українського ринку недержавного пенсійного забезпечення. Серед них: НПФ Взаємодопомога, НТ ВПФ Династія, ВНПФ Соціальний стандарт, ПНПФ Магістраль, ВНПФ OTP Pension, НПФ ВПФ Фріфлайт, ВНПФ Лаурус, ВНПФ Європа, ВНПФ Гарант Пенсія, ВНПФ Турбота.  


Концепцію майбутньої діяльності Всеукраїнської Асоціації НПФ було представлено у грудні 2019 року. До ініціативної групи, що розробляла концепцію та стратегічні цілі Асоціації входять представники від НТ ВНПФ «Взаємодопомога» (Ліга Пенсія, Група Компаній Ліга), НТ ВНПФ «Династія» (інвестиційна група ICU), НТ ВНПФ «Соціальний стандарт» (КУА Кінто), НТ ВНПФ «Всі» та ПНПФ «Магістраль» (Профспілка залізничників та транспортних будівельників України)


Головна мета об’єднання недержавних пенсійних фондів України та представників системи недержавного пенсійного забезпечення полягає у формуванні якісного та надійного ринку НПФ з акцентом на захисті прав та інтересів вкладників та підвищенні рівня економічного добробуту та соціальної захищеності пенсіонерів.


Відсьогодні, після завершення всіх реєстраційних процедур, Всеукраїнська Асоціація Недержавних Пенсійних Фондів заявляє про початок своєї роботи. Поява подібного об’єднання є важливим етапом реформування пенсійної системи України шляхом розвитку накопичувального пенсійного забезпечення та його популяризації.


Довідка. У Державному реєстрі фінансових установ міститься інформація про 64 недержавні пенсійні фонди, зареєстровані у 9 регіонах України.

Модель пенсійних накопичень через НПФ функціонує у багатьох розвинених країнах світу. На сьогодні це найбільш надійна модель довгострокового заощадження, яка дозволяє суттєво підвищувати рівень життя громадян пенсійного віку.


Створення Асоціації та об’єднання ринку – природній етап розвитку недержавного пенсійного забезпечення, що сприяє впровадженню професійних стандартів діяльності НПФ, формуванню пенсійної культури та підвищенню фінансової грамотності майбутніх пенсіонерів.

українськи НПФ об'єдналися у асоціацію: О нас
bottom of page